семејно насилство

Пронајдени се 24 резултати на тема „семејно насилство“
Промотер

Симона Поповска со силна прака против семејното насилство – дека секој има свој пат и право да го изоди, во макфестовската – „Бакни ме за крај“ (ВИДЕО)

„Бакни ме за крај“ е насловот на композицијата што Симона Поповска ја отпеа викендов на Макфест 2023. Песната  е комплетно авторско...
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија сопругот брутално ја претепал: Исплашена и крвава фолк ѕвездата во полиција признала дека не му е прв пат физички да ја малтретира

Крвавата драма се одвивала по бруталната семејна расправија во нивниот дом во вторникот вечерта, изјавил за бугарските медиуми добро...
Радио Милева

Марко Булат неодамна ја шокираше јавноста со физичката пресметка со сопругата, а сега на настап рака под рака со неа (фото)

Марко Булат ја шокираше јавноста помирувајќи се со сопругата по физичка пресметка, а пред само неколку недели зборуваше нешто друго. Булат...
Радио Милева

Шокантна исповед од детството на Сека Алексиќ за сиромаштијата и тепањето, а ова најмногу ја повредило (фото)

Пејачката Сека Алексиќ не сака многу да зборува за приватниот живот, но во една прилика си ја отвори душата и откри шокантни детали од...
Радио Милева

„Не е вистина дека ми удрил шамари!“ Тамара Ѓуриќ била во полиција, која проверува дали има насилство во семејството (фото)

Веста дека старлетата Тамара Ѓуриќ наводно добила два шамари од сопругот Никола Качаревиќ како бомба ги погоди медиумите, а таа ги демантираше...
Радио Милева

На Северина ѝ се заканува затвор до 5 години? Адвокатот откри детали за случајот со пејачката и нејзината сестра (фото)

Северина Вучковиќ во вторникот попладне ја пречека полицијата на аеродромот во Загреб. Причина била семејна расправија меѓу Северина...
Радио Милева

Откако и го демолираше автомобилот на бившата жена, синот на Оливер Мандиќ повторно фатен пред нејзината зграда, па доби 30 дена затвор“

Синот на пејачот Оливер Мандиќ, Даријан Мандиќ, е осуден на 30 дена затвор откако наводно двапати ги прекршил итните мерки што му биле...
Радио Милева

Елена Велевска подготвена на сè од непријателот: „Кога немаш аргументи го изнесуваш „валканиот веш“ од дома!

  Елена Велевска за „Естрада плус“  го даде првото интервју откако ги потврди информациите дека се разведува и преку социјалните...