ѕвезди

Пронајдени се 24 резултати на тема „ѕвезди“
Радио Милева

Познатите Македонки се пуштија во потрага на своите двојнички: Овој пат Анастасија Деа и Александра Јанева се гледаат во ликот на овие светски ѕвезди (фото)

Кога на социјалните мрежи ќе се постави одреден предизвик, тогаш инстантно станува тренд кој повеќето сакаат да го пробаат. Еден таков...
Радио Милева

Денеска се популарни, славни, јавни личности, вистински ѕвезди: Ќе препознаете ли како изгледале некои од најпознатите Македонци како деца? (ФОТО)

Мали или млади, ведри, насмеани, разиграни, безгрижни… Кој имал помалку, кој повеќе од нив и нивните родители, кој растел во поголем...
Радио Милева

Прва „го скрши мразот“ уште во 2005-та година во „Идол“: Ноне Неделковска им го трасираше патот до успехот на македонските пејачи за учеството во едно регионално музичко талент шоу (ВИДЕО)

Во Македонија со децении важи едно непишано правило: „Можат се’ да простат, освен твојот успех“. Особено ако е естраден. А истиот...
Радио Милева

Овие српски ѕвезди посетуваат психијатар: Штом им загусти во животот или се најдат во медиумски скандал, веднаш „трчаат“ на психотерапија

Животот на многу естрадни sвезди, иако изгледа дека живеат без проблеми, не е баш бајка. Поради брзото темпо на живот, изложеноста во...
Радио Милева

Еве колку заработуваат познатите српски ѕвезди од Инстаграм: Од 300 до 12.000 евра по објава за Кија, Луна, Карлеуша, Сека, Цеца, Анастасија, Зоранах… (ФОТО)

Познато е дека пејачите и актерите покрај основната заработка, земаат и сериозни пари од рекламирање производи на социјалните мрежи....
Радио Милева

Беше позната хрватска пејачка и текстописец, но и љубовница на големите ѕвезди: Колекционерка на туѓи, познати мажи? (ФОТО)

Пејачката Алка Вуица честопати била предмет на бројни шпекулации, а многумина ги изненади признавајќи дека била со оженет фудбалер. Нејзина...
Ништо лично

(Е)страдните уметници на протест пред владата, „ѕвездите“ си останаа дома: Раздор до срж’… до коска! (ФОТО)

Музичарите, естрадните уметници, ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите… вчера, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот...
Мегафон

НБА кошаркарските ѕвезди со проштални пораки се збогуваат со легендата: „Хероите доаѓаат и си заминуваат, но легендите живеат вечно“ (ФОТО)

Жалната вест која го шокираше светот, за жал е потврдена. Американската кошаркарска легенда Коби Брајант го загуби животот на 41 годишна...
Радио Милева

Пред да станат познати пејачки, работеле се’ и сешто: Од професорки и радиоводителки, до продавачки на тезга за гаќи чорапи на пазарче (ФОТО)

Пред да се прослават, пејачките од локалната сцена работеле секакви работи на најнеобични работни места кои немаат никаква врска со...
Радио Милева

Српските ѕвезди некогаш: Фотографии на Вики Миљковиќ, Жељко Самарџиќ, Цеца… од почетокот на кариерата (ФОТО)

На почетокот била само анонимна кафеанска пејачка на која татко и и бранел да се занимава со естрада. Со текот на годините станува една...
Радио Милева

Секс фетиши на познатите: Рики Мартин сака „златен туш“, Кристен Стјуарт лиже пазуви, Памела Андeрсон обожава да и ги лижат нозете, Анџелина Џоли се согласува на се’…

Јавни личности во регионот, за Македонија и да не говориме, не сакаат да зборуваат за начинот на кој водат љубов, додека ѕвездите од светскиот...