Радио Милева
мал шермер

Тато е горд: Вељко Ражнатовиќ не се надеваше дека наследникот Жељко од мали нозе ќе се покаже, ама ова и тоа како му годеше (фото)

Тато е горд: Вељко Ражнатовиќ не се надеваше дека наследникот Жељко од мали нозе ќе се покаже, ама ова и тоа како му годеше (фото)

Сакале или не, Жељко Ражнатовиќ е речиси секој ден е пред јавноста.

Богдана и Вељко, како и гордата баба Цеца, избраа да не го кријат својот наследник од луѓето, напротив, момчето е многу експонирано, а сите негови авантури, песни, ситуации да тренира во рингот со татко му се омилени меѓу обожавателите на пејачката и познатата двојка.

Првото дете на Цеца неодамна стана татко на уште едно момче, но тоа не ги наруши амбициите на нејзиното прво внуче да биде во центарот на вниманието на целото семејство.

Го обожава својот помал брат и е многу заштитнички настроен кон него, но сепак најмногу му се допаѓа кога сите се фокусирани само на него и му угодуваат во се’.

Жељко Ражнатовиќ не знае за тоа, но и покрај тоа не се разгалил.

Сè повеќе го копира тато во однос на џентлменските манири, а неодамна дури и со гордост и однел подарок на едно девојче за која се сомневаат дека му е симпатија.

Имено, поводот бил роденден, но Жељко не се дотерал, носел подарок и цвеќе.

Гордиот тато го фотографирал и го споделил со следбениците на Инстаграм кои од срце го бодрат малиот Ражнатовиќ.

фото:АТА Images/ Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева