Радио Милева

Срцето ќе и се скрши: Почина таткото на Киа Коцкар!

Срцето ќе и се скрши: Почина таткото на Киа Коцкар!

По долго и тешко боледување, почина таткото на Кристина Киа Коцкар, учесничка во најгледаното реално шоу „Задруга“

Како што пренесуваат српските медиуми, таткото на Киа бил пронајден во ресторан.

– Утрово Милош беше жив. Го сретнав покрај перална. Потоа тој замина во ресторан и таму почина. Беше во лоша здравствена состојба. Неколку пати имаше срцев удар, вели близок извор.

Келнерот забележал дека на Милош не му било добро и викна доктори. Но, било предоцна бидејќи Коцкар веќе бил мртов, објасни пријател близок на семејството Коцкар.

фото:принтскрин/јутуб

 

Останати вести од Радио Милева