Радио Милева
по секоја цена

„Сè е тривијално и лесно достапно“: Каја Остојиќ откри што е главниот проблем во денешните врски (фото)

„Сè е тривијално и лесно достапно“: Каја Остојиќ откри што е главниот проблем во денешните врски (фото)

Каја Остојиќ во емисијата „Магазин ИН“ проговори за искуствата од минатите врски, но и даде неколку совети на девојките како да се однесуваат во врска за да го задржат мажот.

На прашањето на водителката зошто денес врските се краткотрајни и луѓето се одлучуваат за површни врски, Каја одговори како од топ:

– Денес се е тривијализирано и многу достапно. Има се помалку мажи кои се замараат околу жените! Поентата е следна: Има многу жени за еден маж. Тие се подготвени да го зграпчат оној што сакаат да го задржат за себе по секоја цена. Кога ќе му покажеш став дека не те интересира да се врзуваш, дека не ти е ништо посебно, тогаш ќе те брка – рекла Каја. Пејачката откри и дека сѐ уште е сингл, односно дека сѐ уште нема партнер.

Фото: Принтскрин/Instagram/kaya_ostojic

Останати вести од Радио Милева