Радио Милева
Никогаш пожешка

Секоја чест за водителката: Нема да верувате какви „акробации“ изведува Тања Раѓеновиќ (фото) 

Секоја чест за водителката: Нема да верувате какви „акробации“ изведува Тања Раѓеновиќ (фото) 

Тања Раѓеновиќ, водителката на дневникот на Пинк телевизија, која секогаш е скромно облечена во блузи и јакни  е една од најубаво стилизираните дами.

Меѓутоа, сега е откриено дека Тања со години не ја напушта листата на најпосакуваните пламени русокоси, а во ова издание верните гледачи не можат да ја видат во живо во програмата.

Тања е многу активна на Инстаграм каде често објавува фотографии на кои покажува колку добро изгледа, а нејзините фотографии во костим за капење секогаш предизвикуваат бура на мрежите.

Сега водителката откри дека напорно работи на себе за да продолжи да изгледа витко и затегнато.

На Инстаграм приказната на Тања сега се појави нејзина слика на сред тренинг. Имено, Тања се одлучила за спорт наречен танц на шипка, каде танцува околу шипка, а разните акробации до совршенство ги обликуваат нејзините мускули.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Тања Раѓеновиќ

 

Останати вести од Радио Милева