Радио Милева
Роденденски русвај

Лукас ја собра естрадата за роденденот на својот син: Кога Цеца ќе се фати за микрофонот настана русвај! (ФОТО+ВИДЕО)

Лукас ја собра естрадата за роденденот на својот син: Кога Цеца ќе се фати за микрофонот настана русвај! (ФОТО+ВИДЕО)

Српскиот фолк пејач Аца Лукас минатата ноќ организирал луда забава, канејќи ги сите што му се блиски на српската естрада, и сетоа тоа во чест на роденденот на неговиот син на Андреј.

Лукас никој не може да го одбие, па на  роденденската забава дојдоа еден куп познати лица.

Од сите нив  најрасположена за песна беше неговата блиска пријателка Цеца Ражњатовиќ.

Фолк дивата пристигна на прославата со нејзината ќерка Анастасија, со сестра и Лидија и нејзиниот сопруг Предраг Оцокољиќ.

Цеца гордо позираше сликајќи се и со својата кума, фолк пејачката Вики Миљковиќ, па заедно  ја коментира сликата во стилот: “Кумата не е копче!”

Пото Цеца се фати за микрофонот и ја запеа “Кукавица”, додека Лукас свиреше на клавијатури:

Останати вести од Радио Милева