Радио Милева

(ФОТО) Вака ќе изгледа Карлеуша на 60 години, а ова е вистинскиот доказ за тоа!

(ФОТО) Вака ќе изгледа Карлеуша на 60 години, а ова е вистинскиот доказ за тоа!

Јелена Карлеуша, за промена реши да објави нешто поразлично од провокацијата која секојдневно ја „сервира“ на социјалните мрежи.

Имено, меѓу најновите објави на нејзиниот профил се најде фотографија на која е во друштво на нејзината мајка Дивна.

Бројните обожаватели им напишаа дека изгледаат како светски ѕвезди, а пак други посочија колку Јелена личи на мајка си.

I love you mama! @divnakarleusa

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on


Инаку, Дивна Карлеуша има 61 година, а своевремено беше најслушаниот глас на Радио Белград како радио водителка. Ако се суди според нивната сличност, вака некако би изгледала Јелена во седмата деценија од животот.

Останати вести од Радио Милева