Радио Милева

(ФОТО) Ќе ви застане здивот: Сопругот на македонската водителка и приреди неверојатно доживување!

(ФОТО) Ќе ви застане здивот: Сопругот на македонската водителка и приреди неверојатно доживување!

Поранешната македонска ТВ водителка Бона Пауновска веќе неголку години заедно со сопругот Филип и синчето живее во Мајами, а водителската кариера ја остави во минатото во Македонија.

Убавата Бона е доста активна на социјалните мрежи каде редовно објавува семејни фотографии според кои може да се каже дека живее во хармонија со сопругот, синчето и нивното милениче.

Пред неколку месеци се исплашија од ураганот кој помина близу нивниот дом на Мајами, но за среќа и за нив се заврши добро…

Деновиве Бона го прослеви својот роденден, а по тој повод саканиот Филип и приреди романтично патување до Чикаго каде уживаа во бројните убавини и знаменитости на овој магичен америнански град.

Но, она што ќе ве остави без здив е фотографијата направена од „Sky Deck Wills Tower (Sears Tower)“ место од каде панорамски се гледа Чикго, кој е пред нив, но и под нив. Освен тоа, Бона и Филип покажаа и дека годинава го дочекаа првиот снег.

Погледнете:

 

 

Останати вести од Радио Милева