Живот и Стил

(ВИДЕО) Патниците имаат што да видат: Стујардеси во нова униформа ги покажуваат градите и долната облека!

(ВИДЕО) Патниците имаат што да видат: Стујардеси во нова униформа ги покажуваат градите и долната облека!

За стјуардесите ма авио компанијата „Air Asia” во светот на туризмот важат за еднои од најубавите, најкултурните и најхаризматичните.

Меѓутоа, очигледно има и од оние патници на кои не им се допаѓа како тие изгледаат или какви униформи носат.

Патничка на „Air Asia” у пратила писмо на компанијата навредена поради униформите на стјуардесите кои според неа биле премногу кратки.

Во протесното писмо се чувствува револт на патничката, кога овие убави дами се наведнат патниците можат да им ја видат нивната долна облека.

Уште полошо – кога ќе се наведнат пред атникот низ нивната блуза и откопчано копче можат да им се видат и градите, пренесува австралискиот портал Њуз.

Оваа патничка често е на летот за Куала Лумпур и смета дека униформата на стјуардесите е „многу неприкладна“ и дека управата на компанијата мора нешто да направи по тоа прашање.

– Ме навредија екстремно кратките здолништа кои ги носат стјуардесите. Европските и американските компании немаат такви униформи за нив. Се чувствував одвратно. Една стјуардеса беше во супермаркетот пред летот и кога се наведна можев да и ја видам долната облека, раскажува огорченат патничка.

Таа додава и дека на друга стјуардеса ја замолила да ја закопча блузата затоа што и се гледаат градите.

– Мажите се облечени примерно и затоа делуваат професионално, нагласила патничката во писмото, пренесува Мирор.

извор:сител.мк