задушница

Пронајдени се 15 резултати на тема „задушница“
Радио Милева

Актерот Небојша Глоговац и Шабан Шаулиќ се погребани еден до друг: На денешната Задушница попот заплака, а семејството на Шабан не се појави (ФОТО)

Во согласност со православните обичаи на денешната Задушница, денес, на 2 март 2019, на Новите гробишата во Белград на местото каде што...