водици

Пронајдени се 16 резултати на тема „водици“
Радио Милева

Не пливаше по крстот, зашто тоа не е тој празник, ама сатисфакцијата е поголема да се капеш на Бадник: Снеже Велков „на старост полуде“, ги измеша православните празници или побрза да ги слави Водици? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и екс пилатес инструкторка Снеже Велков дефинитивно има ако не чудни, во најмала рака необични навики. Особено...
Радио Милева

Годинава крстот за Водици не се фаќаше, ама Ирена се соблече покрај крстот: Бог се јави, ама и фолкерката се јави… и тоа разголена од Водно (ФОТО)

Водици, Војордање или Богојавление, еден од најголемите христијански празници, православните христијани годинава го празнуваа малку...