владо јаневски

Пронајдени се 19 резултати на тема „владо јаневски“
Радио Милева

Владо Јаневски е на 5% популарност: На останатите 95% или не им е симпатичен, воопшто не ги интересира или им е одвратен!? (ФОТО)

Не е спорно дека Владо Јаневски е и ќе остане запишан во антологијата на македонската забавна и поп музика како една од најголемите...
Радио Милева

Владо Јаневски повторно на „Макфест“: 30 години по „Чаирска романтика“ ѕвездата се враќа на фестивалот со „Златни години“ (ВИДЕО)

Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2023“ во Штип, според списокот на...
Радио Милева

Кога песните ќе те погодат: Обожавателка на Владо Јаневски од стиховите на неговите песни состави приказна за сопствениот живот и нејзината љубов (ФОТО)

Владо Јаневски несомнено е еден од најпознатите и најпопуларни македонски поп пејачи. На неговите песни „вакви или такви“, не им минува...
Радио Милева

И „чаирскиот романтичар“ се попишмани: По Гиговска и Владо Јаневски го откажа настапот за прославата на „Рамковниот“

Преку социјалните мрежи младата пејачка Антониа Гиговска го откажа настапот на прославата по повод одбележувањето на 21 година од Охрискиот...
Радио Милева

Владо Јаневски има нов имиџ со кој е ист како еден македонски политичар: Кој доби двојник, пејачот или екс – функционерот? (ФОТО)

На социјалните мрежи човек може се’ да види… Само отворете ги и полигонот за забава, понекоја информација и помалку едукција е...
Радио Милева

За Владо Јаневски сношти Кичево беше „главен град на тагата“: За граѓанската прослава пееше пред 20-ина случајни минувачи (ВИДЕО)

Владо Јаневски потврди дека е пејач за секоја власт… и прилика!  Од партиски митинзи и изборни кампањи, до политички прослави и журки…...