прогноза

Пронајдени се 23 резултати на тема „прогноза“
Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ го кажа своето мислење за Констракта: Еве што и типува двојниот евровизиски претставник (ФОТО)

Пејачот Жељко Јоксимовиќ двапати ја претставуваше Србија на Евровизија, во 2004 година со песната „Лане мое“ со која го освои второто...
Мегафон

Викендов прекин на врнежите и краткотрајно затоплување, од среда пак пообилен дожд и пад на температурите

Суво и посончево време со повисоки дневни температури се очекуваат во текот на утрешниот ден и во понеделник претпладне, а веќе од попладнето...
Радио Милева

Елена Манојловски – згодна мачка на жешкиот асфалт: Сексапилната презентерка на временската прогноза излезе во природа лично да провери каво е времето (ФОТО)

Презентерката на временската прогноза на „ТВ Телма“, Елена Манојловски е онаа на која гледачите и веруваат кога ја соопштува временската...
Радио Милева

Уредникот и некогашен презентер на вести Лазе Темелков премина на временска прогноза: „Ги мина сите 4 годишни времиња, сепак… претежно сончево“ (ФОТО)

Јавноста го памети како еден од најдобрите ТВ презентери на вести уште од времето на А1 телевизија, па потоа преку Канал 5, Алфа, РСМ и...