ѕвезде гранда

Пронајдени се 44 резултати на тема „ѕвезде гранда“
Радио Милева

Аферата мито во „Ѕвездите на Гранд“ има ново продолжениe – овој пат обвинет е Ѓорѓе Давид кој веднаш се огласи

Во српските медиуми се појави шпекулација дека Ѓорѓе Давид наводно изнудувал пари од натпреварувачите на „Ѕвезде Гранда“, поради...
Радио Милева

Мими Јовановска растура на сцена, а еве како и оди во љубовта – ова е нејзиното момче со кое е во врска 3 години (фото)

Мими Јовановска од Велес  со својот глас и талент го освои жирито, но и публиката во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Мими...
Радио Милева

Се сеќавате ли на малата Милица која со песна од Зорица Брунцлик раструри во „Ѕвездите на Гранд“? Порасна во преслатко девојче и изгледа вака (фото)

Милица Станишиќ на своите осум години учествуваше во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа со својот глас ја освои публиката,...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид (не)сакајќи откри какви релации имал со легендарниот српски фолк пејач: „Бев една и пол година во врска со внука му“ (ФОТО)

Оваа тајна ја откри рокерот во последното издание на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ откако неговиот кандидат Ален Бајровиќ од Сараево го...
Радио Милева

„Поповиќ не третира како робови“: Ана Бекута откри што сигурно ќе се случува во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Наскоро започнува новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а Ана Бекута откри како се чувствува што повторно ќе биде дел...
Радио Милева

Во вториот круг се покажа како добар ученик, а сега Стефан Величковски повторно на часови кај Вики Миљковиќ

Во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ важат нови правила. Имено, секој кандидат  има ментор кој ги подготвува кандидатите за следниот...
Радио Милева

Војната продолжува: Кандидатката која Карлеуша ја нападна во „Ѕвездите на Гранд“ се огласи на социјалните мрежи

Пејачката Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ честоко ја нападна кандидатката Мира Медан. По жестоката кавга...
Радио Милева

Жестока кавга во „Ѕвездите на Гранд“ поради Елена Миленковска: Карлеуша ја нападна, Поповиќ застана во одбрана на Македонката

Во последната емисија од првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше 25 годишната Елена Миленковска од Скопје. Таа се претстави...
Радио Милева

Македонец „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“ со песна од Наум Петрески, а Карлеуша му порача: „Имаш многу секси глас“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 36 годишниот  Борислав Марковски од Скопје. Тој се претстави со песните...
Радио Милева

Maкедонец настапуваше во „Ѕвездите на Гранд“, a жирито му порача: „Супер си, далеку ќе стигнеш“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Кристијан Јованов од Радовиш. Кристијан се претстави...
Радио Милева

Жирито му предвиде голем успех: Адам Лабунски се појави во „Ѕвездите на Гранд“, а Карлеуша „распали“ по неговиот татко (видео)

Добро познатиот Адам Лабунски неколку сезони по ред се натпреваруваше во музичкото шоу „Пинкови ѕвезди“. Иако, жирито во ова шоу на...