Радио Милева

Страшна несреќа: Загина пејачот кој се прослави во дуетот со Анабела Атијас!

Страшна несреќа: Загина пејачот кој се прослави во дуетот со Анабела Атијас!

Младиот пејач од Босна и Хецеговина, Ѓуки Ѓурановиќ (32), го загуби животот во сообраќајна несреќа која 15 минути по полноќ се случила на магистралниот пат М5 на местото Брдо, со општината Мркоњиќ Град.

Во несреќата учествувале два автомобили од кој возачот на другото возило завршил со повреди во болница, додека пејачот загинал на лице место.

За потсетување, Ѓурановиќ кон средината на 2015 година се прослави во дуетот со Анабела Атијас, кога ја снимија песната „У мрак“, за која снимија и спот.

Останати вести од Радио Милева