Радио Милева
натурално

Првиот утрински поглед во огледало: Ова е Марјана Станојковска по пижами, без градник, шминка и се’ останато (фото)

Првиот утрински поглед во огледало: Ова е Марјана Станојковска по пижами, без градник, шминка и се’ останато (фото)

Секогш стокмена и средена од глава до петици, таква секогаш ја гледаме Марјана Станојковска која како јавна личност речиси никогаш не дозволила да ја видиме поинаку.

Но, од правилата секогаш има исклучок, особено ако тоа го бара работата, но не онаа телевизиската, туку инфлуенсерската.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Ако за пред камерите е заштитно лице за брендот фустани кој го промовира на Лото и разни свечетости, на Инстаграм тоа е случај со разни етикети кои побарале соработка со неа.

Меѓу оние последните таа на своите следбеничи им сугерира линија козметика, а за да ја промовира поубаво и поавтентично, го фотографираше својот лик, односно изглед при првиот утрински поглед во огледалото.

Облечена во црни свилени летни пижами под кој нема градник, осолободена од се’, со врзана коса и чисто лице, таа е во бањата пред својата прва утринска рутина.

Миење на лицето и нанесување на сите потребни „бјути“ препарати кои и прават задоволство од ефектот.

Следбениците од првиот впечаток ја гледаа само Марјана, бидејќи ваква им е необична, а потоа веројатно посакаа да видат и што употребува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Дека е влијателна во сугестиите, покажуваат ангажманите, а секако и изгледот штом ја избрале токму неа како репрезент пред очите на јавноста.

фото:Инстаграм принтскрин/Марјана Станојковска

Останати вести од Радио Милева