Радио Милева

Пред неколку дена стана татко, а оваа е првата фотографија од синот на Динча!

Пред неколку дена стана татко, а оваа е првата фотографија од синот на Динча!

Пред два дена познатиот пејач Милан Динчиќ Динча стана татко. Неговата сопруга, новинарката Јелена Секуловиќ го роди синот кој го крстија Вукан.

Јелена не можеше да издржи, па ја фотографираше првата средба меѓу Динча и новорденчето.

Сопругата на пејачот не ја криеше среќата, па на својот Инстаграм профил објави фотографија, а во описот напиша: Ве обожавам.

Откако ги посети сопруга и синот, Милан заедно со роднините и пријателите замина да го прослави раѓањето на синот.

Останати вести од Радио Милева