Радио Милева

Познатиот Македонец и се залепи на „слободната“ Каќа Грујиќ (фото)

Познатиот Македонец и се залепи на „слободната“ Каќа Грујиќ (фото)

Првпат се појави на сцената на Гранд во 2014/2015 година во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.  Откако не успеа да се пласира во најдобрите 12, Мартинијан Кириловски одлучи среќеата да ја проба и оваа година.

Имено, во новата сезона на Ѕвездите на Гранд, Мартијан повторно запеја на веќе познатата сцена и стигна во третиот круг, кој може да го гледате оваа сабота на Канал 5 телевизија.

Кирил неодамна гостуваше во емисијата „Звезде гранда специјал“ каде што ја пресретна својата колешка Катарина Грујиќ, па искористи приликата и си направи фотографија со неа.

За потсетување изменатиот период медиумите пишуваат дека Катарина Грујиќ е синг, односно дека ја раскинала врска со црногорскиот бизнисмен Коста Обрадовиќ.

фото: Фејсбук

Останати вести од Радио Милева