Радио Милева
згодна

„Погледнете го небото“ – Нивес Целзиус сакаше да ги воодушеви своите обожаватели но, тие забележаа нешто друго (фото) 

„Погледнете го небото“ – Нивес Целзиус сакаше да ги воодушеви своите обожаватели но, тие забележаа нешто друго (фото) 

Нивес моментално одмара во Тисно, а на социјалните мрежи редовно споделува заводливи фотографии.

Покрај сончањето и пливањето, Нивес Целзијус (41) знае да ужива и во други морски активности. Згодната пејачка се качи на таблата на SUP и на обожавателите им покажа како добро се забавувала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius)

Нивес одбрала мал црн костим за капење и ги истакна облините додека позираше.

– Погледнете го небото – напиша Нивес покрај фотографиите на чија позадина навистина се гледаше прекрасно сино небо.

Сепак, нејзините верни обожаватели ги воодушеви нешто друго.

„Покрај такво тело, ништо не можеме да видиме“, Кому  му е гајле за небото покрај тебе  и напишале обожавателите.

– Тело за посакување, ништо друго не гледам – ​​додале во коментарите.

Нивес веќе некое време ужива во летото. Прво ги посетила Плитвице, па Муртер, а сега решила да побара спас од топлите денови во Тисно.

Пејачката често на своите фанови им подарува жешки фотографии, но секогаш се труди да остане реална, па сликите без шминка и фотошоп се честа појава на нејзиниот профил.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Нивес Целзиус

Останати вести од Радио Милева