Радио Милева
Згодни, привлечни и моќни

Ова се десетте најсекси политичарки на светот (ВИДЕО)

Ова се десетте најсекси политичарки на светот (ВИДЕО)

На еден Јутјуб канал објавен е списокот на 10-те најсексапилни политичарки на светот.

На оваа листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија Карфањо од Италија, Сетрид Геахе од Либан, Орли Леви од Израел, Тоиреас Ферис од Ирска, Руби Дале од Канада, Јури Фуџикава од Јапонија и Ева Каили од Грција.

Милиони избирачи веќе гласаа за нив, на ред сте Вие да ја изберете својата најсекси политичарка!

Останати вести од Радио Милева