Радио Милева
наместо свршувачка - нова љубов

Ова е новата девојка на Саша Ковачевиќ: Зорана е некогашна српска мисица, а има и дете… (ФОТО)

Ова е новата девојка на Саша Ковачевиќ: Зорана е некогашна српска мисица, а има и дете… (ФОТО)

Саша Ковачевиќ, за првпат во јавноста, се појави пред медиумите со новата девојка, некогашната српска мисица  Зорана Тасовац!

Саша и Зорана не ги криеја емоциите, иако на убавата бринета и беше прилично непријатно толкавото медиумско внимание и фотографирање. Сепак, случајно или намерно, згодната мисица позирајќи пред објективот, покажа повеќе од што треба, па под кусото мини фустанче и ѕирнаа белите гаќички, а раката и заврши високо меѓу нозете на своето ново, популурано момче.

Убавата Зорана еднаш беше избрана за Мис на Војводина, а во 2007 година беше прва придружничка на изборот за Мис на Србија. Родум е од Kикинда, а во  2008 година таа беше српска претставничка на изборот за Мис Универзум.

Зорана, инаку, има ќерка, која Саша веднаш ја прифатил како свое дете.

Да потсетиме, Саша, пред Зорана, беше во долга врска со Јован Јоциќ, и тие имале таков однос што сите беа убедени дека ќе се венчаат, но… до венчавка сепак не дојде. Наместо со свршувачка,  Саша заврши со  нова љубов!

Останати вести од Радио Милева