Радио Милева
Имала незгода

Наташа Беквалац имаше прекрасна природна насмевка, но мораше да даде 3 илјади евра за нови заби (фото)

Наташа Беквалац имаше прекрасна природна насмевка, но мораше да даде 3 илјади евра за нови заби (фото)

Пејачката Наташа Беквалац е препознатлива по прекрасната насмевка украсена со природни заби.

Сепак, таа неодамна ја смени со навлаките кои беа принудени да ги направи на кај стоматолог.

Имено, пејачката за време на настапот си ги исекла предните заби од микрофонот, па решила да стави нови.
Според домашните медиуми, таа за оваа интервенција издвоил близу 3.000 евра.

-На еден од настапите Наташа ги исекла предните заби со микрофон додека пее, а тоа многу и пречело. Свесна дека здравите и убави заби се многу важни во нејзината работа, таа решила да оди на стоматолог, да стави фурнири и малку да ја продолжи коската, но и да ги пополни скратените двојки – вели изворот и додава.

– Новите заби се за неколку нијанси побели од оние што ги имаше, а за ова разубавување на нејзината насмевка издвои близу 3.000 евра – ја заклучува приказната изворот.

Ната за прв пат покажа широка насмевка во емисијата Амиџи шоу каде сними видео посветено на Стефан Ѓуриќ Раста.

фото:Принтскрин Пинк/Инстаграм?наташа Беквалац

Останати вести од Радио Милева