Радио Милева
Без влакна на... јазикот

Мими – „Мерцедес“ се капе гола… во евра! (ВИДЕО)

Мими – „Мерцедес“ се капе гола… во евра! (ВИДЕО)

Српската раперка го издаде новиот сингл “Парички, парички, пари”.

Раперката Мими – Мерцедес во нејзиниот препознатлив провокативен стил ја снимила новата песна “Парички, парички, пари” и спотот за неа, што веќе предизвикува лавина на коментари, впрочем, како и сите нејзини претходни песни.

Мими е позната по тоа што прави сè без влакна на јазикот, па се очекувано, повторно успеа да ги испровоцира и медиумите и фановите како со сцените од видеото, така  и со зборовите на песната.

Конечно, слушнете ја и погледнете го спотот… па самите заклучите дали е тоа така:

 

Останати вести од Радио Милева