Радио Милева

Милица Тодоровиќ проговори за разводот на Емина Јаховиќ и изненади многумина!

Милица Тодоровиќ проговори за разводот на Емина Јаховиќ и изненади многумина!

Пејачката Милица Тодоровиќ минатата година со Емина ја сними песната „Лимонада“, а за разводот на колешката дознала преку Инстаграм.

Јавноста веќе неколку недели е љубопитна за разделбата на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, а Милица реши да проговори за ситуацијата во која се најде пејачката.

-Не сум се слушнала со неа, но видов дека за разводот објави на Инстарам. Мене ми е навистина жал, многу жал ама ете… Некое мое мислење е, ако не оди, поробро да се разделат, вели Милица во емисијата „Премиера“, пишува српски Еспресо.рс.

Инаку, медиумите пишуваат дека Мустафа моментално тајно престојува  во Србија, додека Емина во Истанбул ги чува децата.

Останати вести од Радио Милева