Радио Милева

Ќерката на славната пејачка Шаде го промени полот – денес изгледа вака(фото)

Ќерката на славната пејачка Шаде го промени полот  – денес изгледа вака(фото)
FOTO: PROFIMEDIA

Кој сака добра музика, ја сака и Шаде, легендарната пејачка која се прослави со безвременските хитови како „Smooth operator“, „The sweeteset taboo“ и изгради брилијантна кариера.

Освен тоа таа е и мајка која се носи со предизвикот со тоа што ќерка и го смени полот. Првиот брак со режисерот Карлс Скол ја однесе од Лондон во Мадрид, но љубовта беше многу кратка.

Од 1990 година се омажи по вторпат со сопругот Боб Морган и тоа на Јамајка. Во 1996 година ја роди ќерката Микаила, на која деценија подоцна и ја посвети песната „Mum“. Микаила Аду одлучи во 2016 година да го смени полот и да стане машко.

Оваа млада дама на својата мајка гледа како на најдобар пријател. Својата одлука да го промени полот јавно го кажа на сите по пат на Инстаграм.

-Денес е прв ден од остатокот од мојот живот, напиша гордо.

Останати вести од Радио Милева