Радио Милева
апострофирана асоцијација

Кај Карлеуша симболиката не е случајна: Риба на прв поглед, ѕверка меѓу нозе! (ФОТО)

Кај Карлеуша симболиката не е случајна: Риба на прв поглед, ѕверка меѓу нозе! (ФОТО)

Српската поп-фолк дива и членка на жирито Јелена Карлеуша на вчерашното снимање на полуфиналето од музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“ се појави  во нееобична модна креација од која фановите останаа со подзината уста.

Пејачката беше облечена во  небесно сино сако, со црн широк колан околу половината, црн топ со карнери и мини фустан со апликација на ѕверка со отворена уста во пределот на меѓуножјето!

Стегнатиот стомак и долгите нозе одат во пакет со имиџиот на ѕвездата, која облечена во „Гучи“ од глава до глуждови уште еднаш потврди дека е рибетина уште на прв поглед, а овој пат и дека има „ѕверка“ во пределот на меѓуножјето!

Барем симболично… Само што кај Карлеуша, симболиката не е случајна!

Останати вести од Радио Милева