Радио Милева

„Јајце на јајце“: Мајката на Александра Пријовиќ објави фотографија од младоста која изненади многумина

„Јајце на јајце“: Мајката на Александра Пријовиќ објави фотографија од младоста која изненади многумина

Пејачката Александра Пријовиќ деновиве се подготвува да застане на „лудиот камен“ со Филип Живојиновиќ, а семејствата со нетрпение го очекуваат радосниот ден.

До венчавката се бројат неколку денови, а ги брои и мама Борка, која исто така е пејачка, а интересно е тоа што деновиве е доста носталгична по деновите кога бебе помлада, а нејзиното девојче малечко.

Борка објави фотографија стара 20 години, каде позира со малата Александра.


Она што повеќето го заклучија е дека Пријовиќ не само талентот, туку и убавината ја наследила од мама.

Ни денес ситуацијата не е поразлична, секоја заедничка фотографија на мајката и ќерката добива коментари колку многу си личат.

Останати вести од Радио Милева