Радио Милева

Ја прашаа Сека Алексиќ дали боледува од дијабетес, еве го нејзиниот одговор (фото)

Ја прашаа Сека Алексиќ дали боледува од дијабетес, еве го нејзиниот одговор (фото)
фото:сека алексиќ,принтскрин/инстаграм

Пејачката Сека Алексиќ одговораше на прашањата на нејзините следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, а еден од нив беше заинтересиран дали пејачката боледува од дијабетес.

– Имате дијабетес ?! – ја запраша фан на Инстаграм, а потоа Сека ја реши дилемата.

– Не, фала му на Бога! Честопати ги промовирам пријателите затоа што им помагаат на луѓето и даваат бесплатни совети. Тие им помогнаа на милиони луѓе … Затоа претпоставувам дека мислевте дека сум имала – заклучи пејачата.

Инаку, Сека Алексиќ е малсимално посветена на сопругот и двете синчиња, а во време на пандемија уживаат во својата вила  со голем двор и базен.

Останати вести од Радио Милева