Радио Милева
Благословена

„Годинава ми е за исполнување животни музички желби“: Теа Трајковска си го оствари сонот па, призна на кое место сака „дејт“ (фото) 

„Годинава ми е за исполнување животни музички желби“: Теа Трајковска си го оствари сонот па, призна на кое место сака „дејт“ (фото) 

Македонската поп пејачката Теа Трајковска повторно реши да го посети Париз.

Теа оваа година по втор пат замина во градот на светлината, а реши и уште еднаш да го посети  и Дизниленд.

По тој повод пејачката на Инстаграм сподели дузина фотографии која од која пошарена, а овој пат во стилот на „Halloween“.

Сепак кога си тргна ја наведна главата на која носеше капа од ликот на Пинк Пантер и  единствено што посака е дефинитивно тоа да е вистинското место каде сака да има „дејт“ (рандеву).

Тука црвеносата македонска девојка во посета на Париз сакаше да го сподели секој миг, а секако неизоставен дел беа и провокативните фотографии пред Ајфеловата кула.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by THEA (@theatrajkovska)

Но, еден  од најубавите моменти за пејачката беше и концертот  на кој присувствуваше а на пејачката одамна и бил на листата за слушање во живо па, напиша:

„Годинава ми е за исполнување животни музички желби. Вчера си го слушав „live“ омилениот бенд од кој ми била првата плејлиста на ајпод и од првиот момент кога сум имала појма што е музика 🥹
Дефинитивно едно од најубавите доживувања во животчево.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by THEA (@theatrajkovska)

Возбудливата атмосвера на која останала до доцна ќе ја ќе ја држи пејачката уште долго веројатно, се до следната посета на ова интересно место.

А, нејзините обожаватели го поздравија потегот со позитивни коментари и многу лајкови.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Теа Трајковска

Останати вести од Радио Милева