Радио Милева

(ФОТО) Свршеницата на Омер го промовираше новиот филм, но кога тој се појави засени се пред себе!

(ФОТО) Свршеницата на Омер го промовираше новиот филм, но кога тој се појави засени се пред себе!

По премиерата на филмот „Време за среќа“, турскиот актер Бариш Ардуч најпосле има време за себе, па и време за својата сакана.

Имено, неговата свршеница, актерката Гупсе Озај сега е на ред да го промовира продолжението на серијата „Делиха 2“ кое деновиве беше објавено во Турција.

Како што е редот, на премиерата се појавија доста обожаватели на комедијата и ликот на Озај, а меѓу присутните се појави и Бариш, па целосто внимание наместо кон Гупсе, се насочи кон него.

Социјалните мрежи се полни со фотографии од случувањето, а Бариш како и секогаш – убав, згоден, дотеран, маркантен и едноставно неодолив.

Инаку, во првиот дел на серијата „Делиха“, Гупсе и Бариш играа заедно, но сега за второто продолжение на негово место дојде друг колега бидејќи тој мораше да го снима „Време за среќа“ со Елчин Сангу или попозната како Дефне.

Останати вести од Радио Милева