Живот и Стил

(ФОТО) Северина вака се прошета низ Љубљана, а медиумите и се потсмеваат за она што го носи на нозете!

(ФОТО) Северина вака се прошета низ Љубљана, а медиумите и се потсмеваат за она што го носи на нозете!

Северина Којиќ со години наназад се труди да истакне колку води сметка за модата.

Некогаш бара помош од стилист за некои случувања, но во последно време се почесто медиумите ја критикуваат дека е модна катастрофа.

Имено, Севе неколку дена престојува во Словенија, а таму сосема опуштена се прошета низ парк. Многумина минувачи гледаа како е облечена, особено за она што го носи на нозете.

Северина избра комбинација со есенски дезен, а на нозете облече крзнени влечки за кои и забележаа српските медиуми и ја искритикуваа, односно напишаа дека вака изгледа како да се разбудила и излегла од дома.

Инаку, овој модел на влечки се доста популарни, па реши и таа да ги проба.