Радио Милева
предодредена од девојче...

Ова слатко девојченце денес е една од нашите најпознати водителки, а понекогаш и чекори на модните писти – погодувате ли која е? (ФОТО)

Ова слатко девојченце денес е една од нашите најпознати водителки, а понекогаш и чекори на модните писти – погодувате ли која е? (ФОТО)

Кога сме мали сакаме што побрзо да пораснеме, а пак кога тоа ќе се случи, сакаме да се вратиме назад во детството и не ретко носталгично ги евоцираме спомените од детството.

Веруваме дека тоа му се случува речиси на секого, а ваквите носталгични мисли и дошле и на нашата позната ТВ водителка Јована Стојменовиќ.

Како и повеќето, така и Јована на својот профил на социјалните мрежи објави ретро фотографија на детството на која изгледа преслатко.

Убавица како мала, а уште поубава денес, вистинска дама која секое утро со колегата Александар Блажевски ги води гледачите низ утринските приказни на најгледната утринска програма „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител.

Патем, Јована е многу важен дел на еден од ретките печатани лајфстајл магазини кај нас, кои се’ уште добро се продаваат, магазинот „Убавина и здравје“.

А, понекогаш се’ уште и самата знае да  зачекори на модните писти или да ги краси насловните страници на кои осамнуваат само најпрефинетите убавици.

Фото: Инстаграм принтскрин/jovana_na_na_na

Останати вести од Радио Милева