Радио Милева

(ФОТО) Ни Шехерезад, ни Хурем: Ова е најплатената турска актерка- сумата вртоглава!

(ФОТО) Ни Шехерезад, ни Хурем: Ова е најплатената турска актерка- сумата вртоглава!

Не постои партнер во сериите со кој не глумела, а да не ја поврзуваа со нив.

Важи за најубавата, но и за најплатената турка актерка која по една епизода од серија добива по 30 илјади евра.

Поранешната манекенка Џансу Дере, ја гледавме во Езел и Сулејман Величенствениот, а сега и во новата турска драма „Се викав Мелек“ или „Мајка“.

Убавата Турчинка е родена 1980 година во Анкара, нејзиниот татко е трговец, а мајка и наставничка. Како тинејџерка сакала да се занимава со балет и танц, но била превисока, па почнала со манекенство со кое долго се занимаваше.

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Модата помалку и досади и сега е целосно посветена на актерството.

A post shared by Cansu Dere (@cansudere) on

Беше втора придружничка на мис на Турција во 2000 година, но и самата нема превисоко мислење на својот изглед.

Останати вести од Радио Милева