Радио Милева

(ФОТО) Ленка стана тенка како манекенка: Влезе во најтесните фармерки!

(ФОТО) Ленка стана тенка како манекенка: Влезе во најтесните фармерки!

Елена Ристеска периодов на својот Инстаграм профил неколкупати откри дека е активно посветена на вежбањето и донесувањето на телото до посакуваната форма.

Па така, утрото го почнува со вежби во домот,  јаде здрава храна која самата ја подготвува, а исто така користи и „боди тек“ техника која е доста актуелна периодов.

Меѓу нејзините најнови објави на социјалните мрежи, Елена покажа дека се истенчила како манекенка, а од приложената фотографија може да се забележи дека изгледа како тинејџерка која носи мал број на фармерки.

Иако ја раситни четвртата животна деценија, Ленка има тело како манекенка за кое очигледно води голема гржа – како што е ред за сите, но посебно за јавна личност како неа.

Останати вести од Радио Милева