Радио Милева

(ФОТО) Лејди Гага се мажи: Ја запроси 17 години постарото момче!

(ФОТО) Лејди Гага се мажи: Ја запроси 17 години постарото момче!

Според пишувањето на светските медиуми, пејачката лејди Гага се сврши со своето момче Кристијан Карин.

Американската поп-ѕвезда Лејди Гага и агентот за таленти се впуштија во романса во февруари годинава, а многумина озборуваа за разликата во годините, бидејќи Кристијан е постар дури 17 години од пејачката. Сепак, тоа не им пречеше, туку уживаа во големата љубов која неодамна премина во позилна фаза.

Познатиот магазин тврди дека Лејди Гага не брза со свадбата, туку најважно во ментото и е да се опорави од фибромиалгија, заболување кое предизвикува вкочанетост на зглобовите и мускулите и хроничен замор.

Инаку, пејачката претходно беше свршена со актерот тејлор Кини, со кој беше во петгодишна врска.

Останати вести од Радио Милева