Радио Милева

(ФОТО) Како друга жена: Бременоста драстично ја промени македонската водителка!

(ФОТО) Како друга жена: Бременоста драстично ја промени македонската водителка!

Неодамна објавиве дека македонската водителка на емисијата „Фолк естрада“, Криси Тимовска стана мајка на девојче.

Наследничката на мама и тато го доби името Ирис, а се до породувањето тазе мама ја криеше бременоста во тајност од јавноста.

Откако се роди Ирис, Криси тоа гордо го објави на социјалните мрежи за сите да видат и знаат, но сега се појави и единствената фотографија од нејзината блажена состојба.

Бременоста е најубавиот период во животот на една жена, а веруваме и за шармантната Криси.

Но, носењето живот во стомакот, значи и физичка промена. Криси на Инстаграм објави и фотографија додека нејзината најголема љубов беше во стомакот.

Без шминка, со голем труднички стомак и во прегратка на саканиот, таа изгледаше вака:

Инаку, Криси и својот сакан Васил се венчаа кон почетокот на месец октомври 2016 година.

Останати вести од Радио Милева