Радио Милева

(ФОТО) Како да е домот на Дедо Мраз: Вака Драгана Мирковиќ ја украси куќата во Виена!

(ФОТО) Како да е домот на Дедо Мраз: Вака Драгана Мирковиќ ја украси куќата во Виена!

Фолк ѕвездата веќе со години живее во австриската престолнина со сопругот Тони Бјелиќ и наследниците Марко и Мануел, а одлучија за време на празниците во нивниот дом да преовладува новогодишна атмосфера.

Драгана Мирковиќ облече и неколку несекојдневни комбинации од кои преовладува црвената и зелената боја.

Судејќи по насмевката на фотографиите, и тоа како и годат празниците, а бидејќи го слават и католичкиот и православниот Божиќ, квалитетно се потрудија домот да им биде како од бајка.

Со брилијантната декорација Драган успеа да изненади многумина свои следбеници на социјалните мрежи, а притоа да им честита среќен Божиќ.

Останати вести од Радио Милева