Радио Милева

(ФОТО) Ѓуро 25 години е во брак со преубавата колешка, а јубилејот го прославија вo када!

(ФОТО) Ѓуро 25 години е во брак со преубавата колешка, а јубилејот го прославија вo када!

Популарниот актер и режисер Бранко Ѓуриќ-Ѓуро веќе четврт век е во хармонична љубов со својата сопруга која наедно е и негова колешка.

Тања Рибиќ го освои неговото срце, а емоциите уште од почетокот на врската очигледно не ги напуштаат. Јубилејот од 25 години брак го прославија интимно, а Тања објави фотографија од кадата.

Foto: Goran Srdanov / RAS Srbija

Бранко и неговата сакана се препуштија на емоциите, а фотографијата предизвика бројни коментари

„25 години љубов“.

25 years of love…❤???@brankodjuricdjuro @zaladjuric ❤@elcalala ❤

A post shared by TANJA RIBIC (@tanja__ribic) on

Во коментарите следбениците пишуваа само убави зборови и им порачаа љубовта уште долго да им трае.

Останати вести од Радио Милева