Радио Милева

(ФОТО) Фантазија: Никој нема божиќна декорација како Лидија Вукиќевиќ!

(ФОТО) Фантазија: Никој нема божиќна декорација како Лидија Вукиќевиќ!

Доколку постои натпревар за декорација во домот кај познатите за време на празниците, тогаш актерката Лидија Вукиќевиќ дефинитивно ќе биде на врвот.

Секоја година Лидија се труди да го украси својот дом во перфектно празнично издание, а тоа го докажа и оваа Нова година, кога сите беа воодушевени од елката во нејзиниот дом и сите декорации околку неа.

За Божиќ, како почитувач на традицијата, Лидија се потруди да декорира во нешто поинаков божиќен амбиент.

Покрај честитката за среќен Божиќ, таа на Инстаграм се пофали и со она што го изработија нејзините вредни и талентирани раце.

Декорацијата секако не е скромна, но мора да признаете дека е фантастична.

Останати вести од Радио Милева