Радио Милева

(ФОТО) Балконот на Ване Маркоски има импресивен поглед, а амбиентот е како од списание!

(ФОТО) Балконот на Ване Маркоски има импресивен поглед, а амбиентот е како од списание!

Снегот го испративме, а и непредвидливиот месец март, кој на стартот од пролетта ни донесе зима, која за наша среќа траеше релативно кратко.

Е кога  убавото пролетно сонце ќе светне, тогаш прво нешто кое почнува да се трансформира,освен цвеќињата и зеленилото во прородата, се и терасите и дворчињата кои ги подготвуваме за сезонското уживање.

Водителот Ване Марковски пред неколку години се пресели во сопствен стан во Скопје, кој има одличен поглед, а сега со промената на времето, Ване меѓу првите веднаш си ја среди терасата и ја покажа на своите следбеници на социјалните мрежи.

Импресивен поглед, модерен амбиент ама и двоглед за поблиска перцепција на нештата пред себе.

Ване дефинитивно знае како да ужива!

Останати вести од Радио Милева