Радио Милева
мал знак - голем показател

Еве како Ердоган ги третира своите блиски пријатели и „непријатели“! (ФОТО)

Еве како Ердоган ги третира своите блиски пријатели и „непријатели“! (ФОТО)

На социјалната мрежа на Фејсбук осамна фотографија од тоа како турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган ги третира своите гости.

Имено, на објавената фотографија е направена споредба од негови високи гости кои што престојувале во официјална посета на Турција, Путин, Меркел како и нашиот државен врв, премиерот Зоран Заев, поранешниот премиер Никола Груевски и претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Од самата фотографија може да се заклучи многу. Имено, покрај турското, до самите гости стои знаме на нивната држава, а кај некои вопшто го нема.

Остнува уште на вас да заклучите кој и како ги пречекал и угостил, а тоа е многу лесно да се заклучи.

Извор:Лидер.мк

Останати вести од Радио Милева