Радио Милева

Денес слават роденден, а вака изгледаа браќата Матиќ како деца! (фото)

Денес слават роденден, а вака изгледаа браќата Матиќ како деца! (фото)

Нивните родители Драгица и Зоран беа голема поддршка за популарните пејачи.

Двајцата познати музичари поминаа низ големи животни предизвици, а Дејан Матиќ вели дека се радува на секој нов ден.

„ Секој ден го славам како роденден, а луѓето кои ме познаваат знаат дека секој празник го доживувам на тој начин. Денес сум во Виена, а моите деца се радуваат како на нив да им е роденден. Сопругата и јас секогаш се трудиме на нив да им биде убаво, а на нас секогаш ни е добро кога сме заедно, вели Дејан Матиќ.

Браќата Матиќ се родени во Дрвар, а подоцна се преселиле во Белград каде ги започнале кариерите.

„Имам уште пријатели од Дрвар, кога ќе се видиме се потсетуваме на незаборавните денови. Таму првпат седнав на одмор, вели пејачот.

Дејан потенцираше дека ги сака предизвиците и дека за него нема нешто не може.

Тој вели дека не ги брои годините бидејќи се чувствува весело и дека е горд на се што направил.

„Се играм со моите деца и не ми е тешко да влезам во таа улога“, вели Дејан.

Еве како изгледале  како деца познатите браќа.

фото: Приватна игра

Останати вести од Радио Милева