Радио Милева

Денес има милиони, а еве која позната пејачка и го плати првиот албум на Јелена Карлеуша!

Денес има милиони, а еве која позната пејачка и го плати првиот албум на Јелена Карлеуша!

Јелена Карлеуша својата кариера ја зпаочна во деведесетите, кога финасиската состојба и беше многу лоша. Нејзината мајка верувала во нејзиниот талент, па позајми пари за да го плати првиот студиски албум на Карлеуша.

Мајката на Јелена, Дивна Карлеуша побарала помош од Драгана Мирковиќ. Дивна од Гага побра 25 000 марки, која ги враќаше на рати со години.

Инаку, Карлеуша денес е една од најпознатите ѕвезди до регионот, омажена за најпознатиот фудбслер Душко Тошиќ кој одлично заработува. За среќа, Јелена денес има доволно финанансии да вложува во својота кариера, па затоа секогаш има оригинален стајлинг и оригинални спотови.

Инаку, Карлеуша има само пофални зборови за Драгана Мирковиќ и не се срами што и позајмила на почетокот на кариерата.

фото: принтскрин/пулс

Останати вести од Радио Милева