Радио Милева
сочувана

Авион горе, авион долу: Бившата пејачка на „Луна“ – Маја Марковиќ се соблече па покажа со какво извајано тело и ден денес располага (ФОТО)

Авион горе, авион долу: Бившата пејачка на „Луна“ – Маја Марковиќ се соблече па покажа со какво извајано тело и ден денес располага (ФОТО)

Групата „Луна“ важеше за вистински феномен на музичката сцена поради вртоглавиот успех, но и поради атрактивната Маја Марковиќ која со гласот и телото ги оставaше сите без здив.

Нејзиното излегување од групата „Луна“ беше бурно и беше проследено со не баш џентлменското однесување на Чеда Чворак, фронтменот на споменатата група. Пејачката реши да ја напушти Србија по еден самостоен албум, а со години ги забавува гостите на прекуокеанските крстарења, го обиколи целиот свет и во неколку наврати најавуваше враќање на музичката сцена.

Сега таа позираше во костим за капење кој е многу провокативен, исто како што тоа го прават многу старлети, па изненади многумина.

Маја од телото и го покрила само најинтимните места, а над неа минува авион, што и таа го забележала. Или што би рекле некои: „Авион горе, авион долу“!

Во едно интервју во 2019 година, Маја изјави дека Чеда ѝ ги земал хонорарите за настап и ги ставал во свој џеб, додека нејзе и давал само „трошки“, дека ја „малтретирал“, а нејзината наследничка во групата, пејачката Ивана Круниќ, ги потврди овие тврдења. 

Фото: Инстаграм/themajamarkovic

Останати вести од Радио Милева