Радио Милева

Запознајте го Али Неџат од „Јазол“ во приватноста: Тазе женет, екс-кошаркар и модел!

Запознајте го Али Неџат од „Јазол“ во приватноста: Тазе женет, екс-кошаркар и модел!

Деновиве на телевизија Сител започна да се емитува нова турска серија насловена „Јазол“, која уште од самиот старт поради драматичните сцени ги освои симпатиите на публиката.

Главната улога ја има актерот Ибрахим Челкол кој во својата досегашна актерска кариера има снимено околу 12-тина сериски и играни филмови.

Пред да ја започене својата актерска кариера Ибрахим бил спортист, односно бил кошаркар и модел кој често бил на насловните страници од модните магазини.

Изминатиот 24-ти мај 2017 година тој се ожени со својата партнерка Михре Мутлу и на воја 35 годишна возраст го заклучи својот ергенси живот.

Свадбата се случи покрај море, а за истата пишуваа сите турски медиуми. Ибрахим не многу е активен корисник на социјалните мрежи, но од приложеното на дел од фотографиите тешко би го препознале со брада. Погледнете:

Останати вести од Радио Милева