Радио Милева
Втора мајка или поинаква свадбена бајка?

Водителката на ТВ Нова, одново во бело: Александра Велинова по втор пат во венчаница? (ФОТО)

Водителката на ТВ Нова, одново во бело: Александра Велинова по втор пат во венчаница? (ФОТО)
Познатата телевизиска водителка Александра Велинова која во моментов ја гледаме на програмите на ТВ НОВА,  по втор пат облече венчаница.

Првата добро ја памети, зашто тогаш венчаница беше донесена од Франција специјално за нејзината свадба, а во неа убавата Александра изгледаше прекрасно.

Но, само неколку години по свадбата, Велинова тргна во потрага по нов свадбен фустан, по нова венчаница, што ТВ гледачите, ама и оние што не се многу упатени и запознаени со приватниот живот на водителката, (за кој и онака малку се знае), ги стави во дилема и остави во прашалници? Не е белким дека велинова се… Не – не е, с краја да е! Напротив! Во прашање е нешто сосема друго! Што би рекле, за арно е!

Имено, згодната водителка е избрана да биде заштитното лице на осмото издание на „Саемот за венчавки“, популарниот „Wedding Weekend Expo 2018“ кој  по традиција ќе се случува во хотелот Александар Палас, во терминот од 23 до 25 февруари 2018 година, а организатор на настанот е тимот на магазинот за културата на венчавките Во бело.мк!

На него, традиционално  најдобрите македонски креатори, декоратери, фотографи, ресторани… ќе бидат собрани на иста локација, на едно место и со една единствена цел – да им помогнат на идните младенци во исполнувањето на свадбениот сон – организирањето на својата свадбена свеченост.

Велинова пак, како идно заштитно лице, побрза уште отсега, навреме да си одбере репрезентативна свадбена руба, а овојпат нејзиниот избор падна на креација од  домашен креатор и тоа еден од најдобрите кај нас – модната куќа Елена Лука. Комплетно препуштена на креативниот тим на креаторката, таа очигледно уживаше во пробувањето на венчаниците, за изборот да да се сведе на  исклучително елегатна и сензуална венчаница во која таа изгледа како вистинска принцеза од свадбена бајка.

 

Останати вести од Радио Милева