Радио Милева

(ВИДЕО) Познатата актерка од „Злобница“ заврши на сцената на „Гранд“: Вака разиграна и разголена не сте ја видиле!

(ВИДЕО) Познатата актерка од „Злобница“ заврши на сцената на „Гранд“: Вака разиграна и разголена не сте ја видиле!

Габриела Спаниќ многумина ја препознаваат по една улога.

На нашите простори стана позната по ликот на Паола и Паулина Брачо во серијата „Злобничка“.

Меѓутоа, малку кој се сеќава дека оваа убавица со југословенско потекло беше во Србија во 2005 година кога беше гостинка во емисијата „Гранд шоу“ и изведе една песна.

Таа тогаш уживаше на бината, провокативно облечена, Габриела заигра на сцената со градите во прв план.

Оваа сцена е ретро, а доколку не сте ја виделе, погледнете го тој монет во продолжение:

 

Останати вести од Радио Милева