Радио Милева
утринско задоволство

Уште рано наутро Лоба покажа како ги користи цевчето, лажичето и… јазичето! (ФОТО)

Уште рано наутро Лоба покажа како ги користи цевчето, лажичето и… јазичето! (ФОТО)

Македонската поп пејачка Викторија Лоба дефинитивно се етаблираше во вистинска музичка ѕвезда. А секоја ѕведа заслужува да седне во ѕвезда зад воланот, па русокосата мачка, однеодамна вози „мечка“.

Првата утринска дестинација – добра локација каде што се пие првото утринско кафе. А Лоба очигледно го пие ладно… Нескафе за добро утро или како што вели и самата доброто утро започнува со добро кафе. За сите, па и за пејачката, која покрај кафето посака уште нешто, за денот да и биде ем добар, ем сладок. Слатка вафла со еурокрем, топче сладолед, јаготки и прелив од шумско овошје е нејзиниот избор.

Па в уста, малку цевчето, малку лажичето, а Лоба не заборави да го покаже и јазичето… Се разбира, само за слатко да се оближе од највкусната вафла што ја има пробано.

Толку, колку за добро утро… Останатото – за добра… и бурна ноќ!

 

 

Останати вести од Радио Милева