тешка болест

Пронајдени се 4 резултати на тема „тешка болест“
Радио Милева

Српската претставничка на Евровизија од групата „Хурикејн“ боледува од тешка болест поради која ќе пие лекови до крајот на животот

Пејачката на групата „Харикејн“, има хашимото, воспаление на тироидната жлезда и ќе пие лекови до крајот на животот. Пејачката на групата...
Радио Милева

И сестрите на одделот на кој се лечи актерот Небојша Глоговац плачеа, иако тој храбро се бори против опаката болест!

Брилијантниот српски  актер, кој се лекува во Институтот за онкологија, ниту за момент, не покажал слабост или гест со кој што ќе и се...